Ako zorganizovať detskú oslavu? Nepodceňujte prípravu

Detská oslava môže mať množstvo podôb. Záleží na tom, v akom období má vaša ratolesť narodeniny a čo sa jej v aktuálnom období páči. V prvom rade by ste sa mali zamerať na to, čo chce vaše dieťa, no vždy treba organizovať s rozumom a stanoveným rozpočtom. Ako do detailov naplánovať detskú oslavu?

Ako zorganizovať detskú oslavu? Nepodceňujte prípravu (Foto: unsplash.com)

Plánujte dostatočne vopred

Pred dňom „D“ vás čaká množstvo príprav, preto by ste mali začať v predstihu. Čím komplikovanejšiu a prepracovanejšiu oslavu plánujete, tým skôr by ste mali začať. Ak oslava nebude doma, tak by ste si mali uvedomiť, že priestory si treba prenajať s určitou časovou rezervou. V prípade domácej oslavy stačí začať plánovať mesiac vopred, ak plánujete oslavu v reštaurácií, detskom parku alebo v exteriéri, tak by ste mali začať aj o pár mesiacov skôr. Ďalším dôvodom, prečo začať plánovať skôr, je rozposlanie pozvánok. Rodičia kamarátov si budú vedieť podľa toho naplánovať program. 

Nepreháňajte to s jedlom

Aj keď sa pravdepodobne chcete predviesť, akým dobrým hostiteľom ste, tak to netreba s jedlom preháňať. Vôbec si nelámte hlavu s vymýšľaním zložitých špecialít a niekoľkochodového menu. U detí sú najdôležitejšie dva faktory – jedlo by malo byť veselé, farebné a chutné. Ideálnou maškrtou je napríklad ovocie, sladkostí rôznych farieb a druhov, prípadne čokoládové pochúťky. Do detského menu môžete zaradiť aj nejaký chutný koláčik či domácu limonádu.

Zábavné aktivity

T0, čo by ste mali naplánovať do detailov je program. Okrem aktivít ako kreslenie, tanec či balóny, by ste mohli objednať aj niečo navyše. Veľa rodičov zvolí napríklad maľovanie na tvár, animátorov či skákací hrad. Ak plánujete letnú oslavu, tak úspech zožnú rôzne vodné aktivity. Kúpanie v bazéne, hádzanie balónikov naplnených vodou alebo vodný futbal. Aktivity by ste mali zvážiť aj podľa veku detí a dávajte pozor aj na bezpečnosť.