Štýloví môžete byť aj v bežný deň – ako rýchlo vytvoriť jedinečný outfit

Štýloví môžete byť aj v bežný deň – ako rýchlo vytvoriť jedinečný outfit

Zvoní vám budík a vy viete, že máte pred sebou kvantum činností, ktoré možno za čas pred odchodom do práce alebo do školy nestihnete. Plánovať si oblečenie, ktoré si na ďalší deň vezmete, večer predtým, nie je vždy najšťastnejšie riešenie. Ako sa s tým teda popasovať čo najrýchlejšie a zároveň nestratiť originalitu a šmrnc?

Štýloví môžete byť aj v bežný deň – ako rýchlo vytvoriť jedinečný outfit
(zdroj: unsplash.com)

Nadčasovosť patrí neutrálu

Kľúčom k tomu, aby ste boli štýloví, je nosiť veci, v ktorých sa cítite neodolateľne a máte ich radi. Nekupujte si teda oblečenie, ktoré sa vám zdá byť len „v pohode“. Či už sú to nohavice z výpredaja, sukňa, do ktorej sa po pribratí vojdete, alebo si nemáte čo obliecť na párty a nemáte ani čas zháňať to. Jednoduchý spôsob, ako vyzerať štýlovo, je mať vo svojom šatníku prevažne neutrálne farby. Dosiahnete tak univerzálny a nadčasový štýl, neutrálne farby sa ľahko kombinujú a sú stále šik. Pokojne choďte aj do sýtych a odvážnych farieb, ale v tom prípade musíte neustále sledovať módne trendy.

All in black

Najčastejším problémom žien býva, že ráno ani len netušia, čo na seba. Riešenie je v takom prípade jednoduché – stavte na čiernu. Môžete tak vyzerať elegantne, sexy, športovo, boho alebo hipstersky. Čierna navyše zoštíhľuje, nikdy nevyjde z módy a dá sa skombinovať s čímkoľvek. Takto môžete zainvestovať aj do iných nadčasových kúskov, ako napríklad dokonale padnúceho kabátu, kvalitnej kabelky v neutrálnom odtieni či topánok na každodenné nosenie. Ak patríte k ľuďom, ktorý nosia každý deň tie isté čižmy či tenisky, investujte do najlepšej kvality, akú si môžete dovoliť.

Drahé neznamená lepšie

Skvelé je aj kombinovať lacnejšie, bežné dostupné kúsky s tými drahšími. Vôbec nemusíte míňať mesačný plat na predražené značkové oblečenie či doplnky. V súčasnosti už nájdete kvalitné a výborne ušité veci aj za prijateľné ceny. Pamätajte, že najlepšie je investovať raz za čas do drahšej veci, než mať desať lacných. Okrem toho, že šetríte svoju peňaženku, šetríte totiž aj životné prostredie. Ak ste ešte nepočuli o tzv. kapsulovom šatníku, určite si tento pojem vygooglite. Je totiž ďalším krokom k tomu, ako dodržiavať pravidlo menej je viac a zároveň vytvoriť svoj jedinečný, originálny štýl. Nemusíte sa teda držať rád módnych blogov, ktoré vám váš kapsulový šatník vyskladajú podľa univerzálneho vymysleného zoznamu. Prispôsobte ho sami sebe.