Prvé čižmičky na zimu? Poradíme, čo je pre malú nôžku najlepšie

Prvé čižmičky na zimu? Poradíme, čo je pre malú nôžku najlepšie

Hoci naše mamy ešte bojovali s nedostatkom detského tovaru na trhu, dnešná doba naopak praje presýtenosti a nespočetnému množstvu značiek, štýlov, materiálov aj motívov. Ako v tomto každoročnom rébuse nestratiť hlavu a vyriešiť ho tak, aby naše dieťatko malo napríklad aj kvalitnú a vhodnú obuv na zimu?

Prvé čižmičky na zimu? Poradíme, čo je pre malú nôžku najlepšie
(zdroj: unsplash.com)

Zabráňte deformáciám a ochoreniam nôh

Zimné topánky vašej ratolesti by mali spĺňať presne tie isté atribúty, aké spĺňa vaša zimná obuv – mali by byť teplé, pohodlné a odolné vlhkosti. Zamyslite sa aj nad reálnou funkciou týchto topánok: budú určené skôr na sviatočné prechádzky počas zimy, alebo behanie a šantenie na snehu? Čižmička musí na detskej nohe predovšetkým dobre sedieť. Noha dieťatka sa totiž narozdiel od tej dospelej neustále vyvíja a kúpou zdravotne neškodnej obuvi môžete zabrániť jej deformitám či chorobám, ktoré sa niekedy môžu vyskytnúť ako následok nesprávnej detskej obuvi až v dospelosti. Tu pomôže ak vyberáte barefoot detské topánky, ktoré majú nielen pre detské nôžky aj množstvo zdravotných benefitov.

Aj pri teple rozhoduje veľkosť

Pri kúpe detských zimných topánok neváhajte prehmatať celé jej vnútro, vrátane oblasti prstov. Tie sú totiž na chlad najcitlivejšie a práve v tomto mieste by mala mať topánka najlepšiu výstelku. Možno ste nevedeli, že správna teplota nohy nezávisí len od zateplenia topánky, ale najmä od jej optimálnej veľkosti. Nohu totiž najviac zahrieva telesné teplo, ktoré vzniká vo vnútri topánky. Preto je podstatné, aby čižma sedela tak, že vyprodukované teplo zachytí a nepustí von. Zabudnite teda na starý dobrý zvyk kupovať dieťaťu o číslo väčšie topánky, aby mu dlhšie vydržali.

Nakupujte poobede alebo podvečer

Príliš veľké topánky vám v skutočnosti peniaze vôbec neušetria – dieťa sa v nich pohybuje šuchtavejšie a podrážka aj podšívka dostávajú zabrať natoľko, že sa topánka zničí oveľa rýchlejšie, než keď na nohe dobre sedí. Najlepšie je kupovať topánky s vaším dieťaťom popoludní a podvečer, pretože vtedy sú nohy unavené, prípadne aj trochu opuchnuté, a nie je šanca, že kúpite topánky príliš malé.

Čižmičky by sa mali ľahko obúvať a vyzúvať, pretože v škôlke to bude musieť váš drobec zvládnuť úplne sám a aj sebe ušetríte mnohé cenné minúty, ktoré budete v prípade komplikovaného obúvania ráno strácať. Dieťatko by pri skúšaní obuvi nemalo šúchať nožičkami a sťažovať sa na bolesť. Ak sa niečo z toho deje, sú to prvé signály, že skúšaná obuv vôbec nie je preňho vhodná. Nemusíte sa báť ani nákupu online, siahnite aj po zľavových kódoch na obuv z KuponyZdarma.sk a ešte aj ušetríte!