Deti a Vianoce – ako im vyberať darčeky, ktoré ich potešia

Vyberanie darčekov pre deti, neustály zhon a nakoniec zistíte, že chceli úplne niečo iné. Stalo sa vám to niekedy? Nie len dospelí, ale už aj deti majú svoje preferencie, svoje obľúbené rozprávky a obľúbené hračky. A keď budete všetky tieto informácie poznať, tak sa vám budú kupovať jednoduchšie nie len Vianočné, ale aj narodeninové darčeky a darčeky na iné sviatky. Poďme sa teda pozrieť na to, ako si čo najviac zjednodušiť nákup vianočných darčekov pre vaše deti a zároveň im kúpiť presne to, čo si želali.

Deti a Vianoce – ako im vyberať darčeky, ktoré ich potešia (Foto: pixabay.com)

Písanie listu Ježiškovi

Najjednoduchším spôsobom, ako sa dozviete, čo vaše deti na Vianoce chcú, je napísať s nimi list Ježiškovi. V prvom rade to bude zábavná aktivita, ktorá vaše deti poteší. Zároveň to v nich zbudí tú detskú zvedavosť, či si Ježiško list vyzdvihne, či si ho prečíta a teda či im aj donesie to, čo si želajú. Pre vás je potom jednoduchšie darčeky nakupovať. Dávajte ale pozor na to, či vám dieťa hovorí veci, ktoré si naozaj želá a túži po nich alebo si iba vymýšľa veci náhodne, len aby toho dostalo viac.

Myslite do budúcnosti

Je tento darček naozaj užitočný? Alebo sa s ním bude dieťa hrať len pár týždňov po Vianociach a potom ho to prestane baviť? Nenakupujte darčeky len tak bezhlavo a premýšľajte nad tým, či to je niečo, čo dieťaťu pomôže a zároveň sa s tým zabaví. A niekedy netreba ani kupovať drahé darčeky, pretože sa najviac zabaví s obyčajnými drevenými kockami, autíčkami, legom alebo látkovou bábikou. Samozrejme, ak si dieťa želá niečo, čo nie je úplne najpraktickejšie, no viete, že vám o tom hovorí už dlho, tak mu to kúpte. No ostatné darčeky sa snažte nakupovať premyslene.

Radšej kvalitu ako kvantitu

Túto tému sme už načrtli už v predošlom odseku, no je to podľa nás veľmi dôležité. Nezáleží na tom, koľko balíčkov budete mať pod stromčekom, keď to budú len plastové hračky, ktoré sa jednoducho rozbijú a dieťa sa s nimi zahrá len párkrát. Siahajte skôr po darčekoch, ktoré sú možno drahšie, no budete mať zaručené, že vydržia a dieťa sa s nimi zabaví aj vo vyššom veku. Ako príklad môžeme uviesť knižky, drevené hračky, omaľovánky alebo náučné hry, ktoré nie sú také zložité.