Aké aktivity vymyslieť deťom počas vianočných sviatkov?

Aké aktivity vymyslieť deťom počas vianočných sviatkov?

Vianočné sviatky sa nezadržateľne blížia a deti si na pár dní oddýchnu od školských povinností. Každý rodič sa snaží deťom spríjemniť tieto sviatky rôznymi aktivitami. Mnohým však dochádzajú nápady a hľadajú tipy na zaujímavé aktivity počas najkrajších zimných sviatkov.
My máme pre vás tipy na aktivity, ktoré môžete robiť s deťmi počas vianočných sviatkov.

Aké aktivity vymyslieť deťom počas vianočných sviatkov?
Aké aktivity vymyslieť deťom počas vianočných sviatkov? (zdroj: unsplash.com)

Vytvorte si bunker v detskej izbe a čítajte si

Skúste si každý deň namiesto pozerania rozprávok rozprávky čítať z detských kníh. Aby to bolo pre deti zaujímavé, vytvorte si s deťmi v detskej izbe bunker. Použite hrubé deky, stoličky, alebo kúpte deťom malý stan do detskej izby, v ktorom sa môžu deti hrať so svojimi obľúbenými hračkami, ale aj čítať knihy. Ak máte chlapca, odporúčame vám do bunkru vziať aj jeho obľúbené hračky určené pre chlapcov, napríklad rôzne autíčka, či malé stavebnice.

Popri čítaní sa môže vaše dieťa hrať. Čítanie je pre deti veľmi dôležité a potrebné, preto využite voľné dni počas Vianoc a oprášte detské knihy z knižnice.

Vytvorte si nástenku z detských kresieb

Ak chcete deti zabaviť, odporúčame vám vyskúšať kreslenie. Skúste použiť vodové farby, tempery a skúste deti motivovať ku kresleniu. Motivujete ich tak, že im vytvoríte v detskej izbe nástenku, na ktorú budú pridávať svoje kresby. Môžu kresliť obľúbené rozprávkové postavičky, obľúbené aktivity, či tematické zimné témy, ako zasneženú krajinku, či Vianoce vo vašej rodine. Deti sa zabavia, budú tvoriť a budú motivované práve tvorbou vlastnej nástenky.

Ak sa rozhodnete deťom kupovať hračky pod stromček, vždy sa držte pravidla, že kvalita je veľmi dôležitá. Zároveň je dôležité uprednostňovať hračky podľa pohlavia. Dievčatá sa budú skôr hrať s hračkami pre dievčatá ako s hračkami, ktoré sú skôr určené pre chlapcov.

Robievajte si prechádzky do lesa

Čerstvý vzduch je veľmi dôležitý. Nebuďte preto celé sviatky doma a chodievajte s deťmi na prechádzky do lesa. Ak bude sneh, zoberte si sánky, lopáre a využite čas na sánkovačku. Bláznenie v snehu je aktivita, ktorú majú rady všetky deti a preto im ju neodoprite.
Prechádzkami posilníte imunitu svojich detí, ale aj tú svoju.

Komerčný článok