Reklamné plagáty stále fungujú! Ako ich využiť čo najefektívnejšie?

Reklamné plagáty stále fungujú! Ako ich využiť čo najefektívnejšie?

Kto by to bol povedal, že aj v roku 2021 budú reklamné plagáty stále účinným marketingovým nástrojom, ktorý dokáže prinášať úžasné výsledky za minimálne náklady? Tlačená reklama má pri propagácii produktov, služieb či podujatí stále svoj význam, vo veľkom sa používa a bola by škoda, ak by ste jej potenciál nevyužili naplno.

Reklamné plagáty stále fungujú! Ako ich využiť čo najefektívnejšie?
Reklamné plagáty stále fungujú! Ako ich využiť čo najefektívnejšie? (zdroj: komerčný článok)

Ako pripraviť úspešnú kampaň s reklamnými plagátmi? Spísali sme pre vás niekoľko tipov použiteľných v akomkoľvek odvetví podnikania od handmade ručnej výroby, kaderníckych služieb až po priemyselnú výrobu.

Definujte cieľ, ktorý chcete plagátmi dosiahnuť

Je vaším zámerom zvýšiť povedomie o značke, upozorniť na prebiehajúci výpredaj, rozšírenie sortimentu o nové produkty, chystáte sa usporiadať kultúrne podujatie či niečo úplne iné? Čokoľvek chcete dosiahnuť, musíte si jasne vytýčiť cieľ a prispôsobiť mu obsah plagátov.

Nepreháňajte to a naplánujte si kampaň, ktorá sa zameria na dosiahnutie konkrétneho cieľa. Nesnažte sa na jednom plagáte obsiahnuť všetko, aby ste ho zbytočne nezahltili a príjemcovi neskomplikovali pochopenie vašej správy. Jeden plagát – jeden cieľ.

Zamerajte sa na vašu cieľovú skupinu

Keď už viete, čo chcete dosiahnuť, nemenej dôležité je aj zacielenie na správne publikum. Poznáte svojho zákazníka? Viete, akú komunikačnú stratégiu zvoliť, aby ste ho oslovili? Zamyslite sa nad kreatívnym spôsobom a vhodne pripraveným dizajnom, akým upútate konkrétnu skupinu zákazníkov. Nie všetko, čo funguje na mladých, osloví aj starších a naopak.

Ak je to možné, pokúste sa vašim plagátom vyvolať nejaké emócie, niečo, vďaka čomu zostanete v mysli ľudí aj po tom, ako prejdú okolo plagátu. Ak docielite, že nad ním budú rozmýšľať alebo sa o ňom dokonca rozprávať s priateľmi, môžete si blahoželať.

Nájdite vašim plagátom ideálne miesto

Ďalšia veľmi podstatná vec, ktorá zaváži, či vaša kampaň bude úspešná, je distribúcia a umiestnenie plagátov na miestach, kde sa obvykle zdržiava vaša cieľová skupina. Darmo budú vaše plagáty visieť na miestach, kde sa vaši zákazníci nevyskytujú.

Buďte kreatívni a hľadajte také miesta, ktoré možno na prvý pohľad nie sú samozrejmé. Máte salón krásy? Skúste umiestniť plagáty napríklad v blízkosti kaviarní, kde zvyčajne rady sedávajú dámy, ktoré si potrpia na dokonalý vzhľad. Budú mať na očiach vašu značku a možno ich oslovíte. Šikovné, čo poviete?

Podporte nimi online kampaň

Plagáty môžu byť šikovným nástrojom na podporu reklamnej kampane prebiehajúcej v online svete. Spojte šikovným spôsobom tradičnú, tlačenú reklamu s tou na internete a môžete sa spoľahnúť, že ak dáte dokopy výhody oboch svetov, na výsledkoch sa to prejaví.

Uprednostnite kvalitu pred kvantitou

Vždy radšej vytlačte menej plagátov, no precízne pripravených, ako by ste mali poľaviť na úkor kvality. Chcete sa predsa prezentovať ako profesionál…

Potrebujete vytlačiť jednostranné, obojstranné či dokonca nadrozmerné plagáty? Obráťte sa na profesionálov v justprint.sk a objednajte si tie svoje jednoducho a rýchlo, kdekoľvek sa práve nachádzate.

Komerčný článok