Hračky pre dieťa do 1 roka

Vyberať hračky pre dieťa, ktoré ho budú baviť, nie je nič jednoduché. Hlavne ak je ešte malé a nedokáže sa zabaviť tak, ako väčšie deti. Dôležité je, aby bola ľahká, inak by si mohlo bábätko ublížiť. V tomto článku nájdete tipy na rôzne hračky, s ktorými si dieťa do 1 roka života vystačí.

Hračky pre dieťa do 1 roka (Foto: unsplash.com)

Textilné hračky a plyšáci

Je množstvo vzdelávacích hračiek, ktoré dokážu učiť rôznym veciam už malé bábätká. Jednými z najobľúbenejších typov hračiek sú vyrobené z textílie alebo plyšu. Sú zdravotne nezávadné, príjemné na dotyk a dieťaťu sa nič nestane aj keby ich začalo žuť. Najlepšími sú textilné knižky, ktoré vydávajú zvuky, nájdete tam jednoduché aktivity pre dieťa a to rozvíja činnosť jeho mozgu.

Aj hra s plyšovými hračkami je pre dieťa veľmi prospešná. Využíva pri nej predstavivosť, takže sa zvyšuje aktivita mozgu, formuje sa jeho osobnosť, zručnosti a schopnosti. Pre dieťa je plyšák aj vec, s ktorou sa cítia bezpečne, preto je dobré nechať im ho aj na spanie. Netreba ich kupovať veľa, pretože si drobček často obľúbi len jednu z hračiek a ostatné si nevšíma.

Drevené hračky

Hračky, ktoré sa používali už v minulosti a dnes sa k nim opäť vraciame. Ak ani vy nepreferujete plastové hračky, ktoré toho veľa nevydržia, tak vám odporúčame siahnuť po drevených. Pre tých najmenších sú určené hrkálky, hryzatká, krúžky s rôznymi korálkami. Dieťaťu sa s týmito hračkami zlepší motorika a vnímanie. Dôležitý je aj reflex úchopu, ktorú si pri hrkaní pilujú. Keď už je dieťa trochu väčšie, tak sa zabaví s drevenými kockami, autíčkami aj postavičkami.