Tieto 4 vychytávky rozhodne nesmú chýbať v detskej izbe!

Mnohé mamičky, ktoré sú v očakávaní sa nevedia dočkať, ako budú svojmu uzlíku šťastie, ktoré nosia pod srdcom zariaďovať izbičku. Ak je to aj váš prípad, tak čítajte ďalej. V tomto článku sa dozviete, čoho sa držať pri zariaďovaní a čo v detskej izbe nemôže chýbať.

1. Voľba témy

Ako prvé je potrebné rozhodnúť sa, v akom duchu sa bude izba niesť. Bude to džungľa, pirátska výprava, kvetinové kráľovstvo? Práve téma vám veľmi pomôže udržať jeden štýl. Rozmýšľajte ale nad takou témou, ktorú nebudete musieť po niekoľkých rokoch vymení. Treba myslieť aj na to, že dieťa z určitej témy „vyrastie“ a jeho izba sa mu už nemusí páčiť.

2. Výrazná tapeta

V súčasnosti mamičky čoraz viac siahajú po tapetách na steny. Aj vy môžete siahnuť po tejto možnosti. Časté sú motívy zvieratiek alebo neutrálne geometrické vzory, ktoré sa vášmu bábätku budú určite páčiť. Našim tipom je zasa krásna kvetinová tapeta. Aj v tomto prípade platí to isté, ako to, čo sme spomínali vyššie.

3. Menej je viac

Posteľ, komoda, mäkký koberček. Toto je základom každej detskej. Jedna vec však nesmie chýbať a tou je pohodlné kreslo. Poslúži nielen mamičke, ale neskôr ho ocení aj samotné dieťa.

4. Výrazné doplnky

Okrem vyššie spomínaných vecí je dôležité spraviť „wau“ efekt. O ten sa postará výrazný doplnok. Môže to byť farebná lampa, záves alebo girlanda. A ešte jedna vec. Nezabudnite na poriadne veľkého plyšáka! Ten bude nie len skvelým doplnkom detskej izby, ale môže slúžiť ako mäkký a pohodlný priestor na ležanie. Alebo, keď dieťa vyrastie, môže sa s ním hrať. Tento veľký plyšák bude mať viac využití, ako by ste si pôvodne mohli myslieť.

Foto: unsplash.com